Teplá 12.9.2015

Jelikož máme nový funkční web, bylo by moc fajn, kdyby po skončení každého zájezdu někdo z účastníků napsal pár slov k akci a my mohli pak s odstupem třeba zavzpomínat :-). Dovolte mi sem napsat pár slov ohledně úspěšně zrealizované akce v tuto sobotu.

Sraz v Bohemce domluven na 7:00 a odjezd v 7:30. Nějakým zázrakem se ze středečního stavu 15-ti lidí podařilo organizátorovi akce nasbírat dohromady více jak 40 lidí, takže jedeme velkým plným autobusem. Co více si přát. Odjíždíme přesně na čas v 7:36. Vše jde přesně podle plánů a s jednou čurpauzou dorážíme do Březové. Zaplatíme startovné, vybrakujeme tombolu (každé druhé naše číslo vyhrálo :-D) a už už vyrážíme ať stihneme jednu jízdu před startem. To se podařilo s velkou rezervou zhruba jedné minuty. Těším se na druhou jízdu, že si po chrtí první jízdě při závodu trochu odpočinu. To se ale nekonalo. Dorostenci mě namotivovali, že vlastně jedeme závod tak jsme v partě tří singlířů a jednoho kajakáře svištěli bránama dolů. Musím uznat, že jsem se na Teplé ještě asi nikdy tolik nazapotil :-) Nicméně pocit výborný. Až na pár šťouchů si myslím že máme všichni výborné skóre.

V cílové destinaci za číslo dostáváme tradiční polévku (zde jen technické info pro pořadatele buřt na ohýnek by potěšil více) nicméně k polévce byl výtečný rohlíček a ovocný čaj (opět info pro pořadatele pivo by taky chutnalo lépe). Ještě že máme poblíž autobus s nabušenou ledničkou plnou chlazených Plzeňských pivíček. Zde si zaslouží velký dík řidič autobusu, který zajistil dostatečné zásoby a Jářku cena 25 kaček za kousek kvalitního chlazeného plzeňského moku je vskutku lidová.

Cestou domů měl Mejla super nápad, že si v autobuse jako za stara zahrajeme na kytary (hlavně dětem). Nicméně tento plán zní skvěle, ale k realizaci nedošlo. Sotva se autobus rozjel směr Praha všichni jsme vytuhli. Probudila mě až jediná nepříjemnost akce a to placení zájezdu. Netušil jsem, že se tato nepříjemnost rázem změní v příjemnost. Nečleny vyšla akce na vskutku lidových 250 kaček a členy jelikož oddíl závody ČPV dotuje z příspěvků, a teď dávejte pozor, 20 korun. Suma sumárum dvě Plzně a doprava dohromady za 70 kaček je opravdu vtipná cena za překrásně strávenou sobotu.

Jelikož jsme všichni počítali s dvoudenní akcí (Blanice byla z důvodu nedostatku vody zrušena) byl vytvořen alternativní program a to příjemné posezení s kytarama v bývalé Josefíně. Zde jsme se nakrmili, poklábosili, zahráli a zazpívali ke vší spokojenosti. Doma jsem krátce po půlnoci ulehl do postele s opravdu dobrým pocitem z krásně prožitého dne :-)

Velké díky:

  • Mejlovi za zorganizování další pěkné akce doprovázené hezkým počasím.
  • Honzovi Řezníčkovi, který nás bezpečně (alespoň doufám, jelikož jsem obě cesty prospal) odvezl na akci a navíc zajistil výše uvedené občerstvení.
  • Všem ostatním účastníkům zájezdu, díky kterým byla akce naprosto pohodová.